Ana Sayfa / Forum / Ubiquiti Networks Bir Hız Testi Ağı Başlattı

Ubiquiti Networks Bir Hız Testi Ağı Başlattı

 

 

Ubiquiti, kurumsal ağ ekipmanıyla entegre bir genel test ağı olan Ubiquiti Hız Testini başlattı. Ubiquiti Hız Testi, bir test sunucuları ağı ve yerleşik hız testi yeteneklerinden oluşur. Raporlar, yukarı bağlantı / aşağı bağlantı işleme hızını ve gecikmeyi içerir. Sonuçları e-posta veya sosyal medya aracılığıyla paylaşmak kolaydır.

Ubiquiti Speedtest, işlem hacmi ve gecikme verileri sağlar

Genel ve Özel Test Sunucuları

Ubiquiti Hız Testi, artan yoğunluğa sahip küresel bir test sunucuları ağı sağlar. Ağ, Ubiquiti sunucularından ve özel olarak barındırılan sunuculardan oluşur. Hizmet sağlayıcılar, işletmeler ve özel kullanıcılar, genel veya özel test uç noktaları barındırabilir.

Servis sağlayıcılar, kendi test sunucularını barındırarak müşterilerin bağlantı sorunlarını daha iyi giderebilecekler. Ek olarak, çalışanlar ve BT personeli, daha yüksek hızlarda bile daha doğru sonuçlar alacak ve birden fazla lokasyon arasında testler yapılabilecek. Sağlayıcı adı test penceresinde ve WiFiman uygulamasında her zaman göründüğü için servis sağlayıcılar da marka görünürlüğünden yararlanır.

 

Test Sunucusu Kurmak Çok Kolay

Bir test sunucusu kurmak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

  • Linux sunucusu veya VM: Ubuntu bizim önerimizdir. Gerekli CPU kapasitesi düşük.
  • Halka açık barındırma için kararlı tam çift yönlü 1 Gbps internet bağlantısı. Kırsal ve sınırlı internet altyapısı alanları için, daha yavaş bağlantılar kabul edilebilir.
  • Statik genel IP adresi.
  • Kolay kurulum için https://speed-admin.ui.com/ adresine gidin .
  • Docker görüntüsü kurulumdan sonra otomatik olarak güncellenir.

Test uç noktanızı oluşturmak için, sadece sunucunuzda yükleyiciyi çalıştırın. Yalnızca şirketinizin adını ve şirket web sayfası adresini sağlamanız gerekir.

 

Test Çalıştırmanın Birden Çok Yolu

Testler LAN, Wi-Fi veya mobil ağlar üzerinden yapılabilir. Ubiquiti Hız Testi, Ubiquiti test uç noktalarını kullanır ve otomatik ve manuel test hedefi seçimi sağlar. Otomatik seçim, en iyi sunucuları belirlemek için coğrafi konum ve gecikme ölçümlerinin bir kombinasyonunu kullanır. Algoritma, en iyi ölçüm doğruluğu için birkaç paralel uç nokta kullanabilir.

Kullanıcılar, http://speed.ui.com/ adresinde bir tarayıcı ile herhangi bir yerde testler çalıştırabilir.

UniFi Ağ Denetleyicisi’ni kullanarak işletmeler, siteleri arasında otomatik programlanmış hız testleri çalıştırabilir. UniFi Controller, performans ve ağ kapasitesi için istatistikler sunar.

Ubiquiti WiFiman uygulaması, yerleşik hız testi yetenekleri içerir. Ek olarak, WiFiman, bir bağlantı sorununun nedenini belirlemek için basit bir bağlantı kontrol paneli içerir.

WiFiman uygulaması, Speedtest ve sorun giderme bilgileri sağlar

WiFiman Uygulamasını İndirin

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ubiquiti airFiber – Erişilemeyen Aygıt Sorunlarını Giderme

Ubiquiti airFiber – Erişilemeyen Aygıt Sorunlarını Giderme Bu yazımız da ubiquiti airFiber kullanıcılarına yönelik aygıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir