Ana Sayfa / Genel / Ubiquiti Ürün Yazılımı ve Denetleyici Yazılım Yükseltme

Ubiquiti Ürün Yazılımı ve Denetleyici Yazılım Yükseltme

Ubiquiti cihazlarda en yüksek verimin sağlanması için en son sürüme sahip Ürün Yazılımı  ve denetleyici yazılıma sahip olmanız çok önemlidir. Ubiquiti ürünleri her geçen gün kendin yenilemek de var olan cihazlarına güncellemeler iletmektedir.

UniFi ağ portalınızın  kararlı olduğundan ve en son Ubiquiti özelliklerine sahip  olduğunuzdan  emin olmak için cihazlarınızı ve controller’ınızı her zaman  güncel tutmanızı  ve kontrol etmenizi size önerimizdir.

İlk olarak kurulumunu gerçekleştirdiğiniz cihazlarda kullanımını sağlamadan önce cihazınızın son sürümde olduğunu kontrol etmeyi  ve Ürün Yazılımını güncellemeniz yapmanız gereken ilk ve en önemli adımdır.

UniFi Ağ Controller aracılığıyla Ürün Yazılımı Güncelleme 

UniFi cihazınızın sahip olduğu donanım yazılımını, Controller da ki cihaz için  yükseltme veya Güncelle yazan kısma tıklayarak Controller de görünen Cihazlar için açılan sayfada cihazlarınızın güncellemesini yapabilirsiniz.

UniFi Network Controller Ürün Yazılımı’nızı güncellemek için, eğer controllerınızda bir yazılım güncellemesi mevcut ise ekranın sağ üst köşesinde bulunan  güncelleme istemini takip etmeniz yeterli olur.

Controller Ayarlar> Güncellemeler aracılığıyla manuel olarak da işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

UniFi Network Mobil Uygulaması aracılığıyla güncelleme

Alternatif olarak, cihazlarınızı yükseltmek için UniFi Network mobil uygulamasını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cihaz yükseltmeleri, Cihazlar> Cihaz’a tıklayın> Yükselt’e gidilerek yapılabilir (aşağı kaydırın ve Eylemler listesinde bulun).

Kumanda yazılımını mobil uygulamayı kullanarak güncellemek için Diğer> Ayarlar> UniFi Ayarları> Denetleyici Temelleri’ne gitmelisiniz.

Ubiquiti Ürünler ve Teknik Destek için Türkiye Distribütörü için Tıklayınız.

 

Hakkında editor

Bu habere de bakabilirisiniz

Ubiquiti – Unifi Uplink Nasıl Yapılandırılır?

Uiquiti Uplink özelliği, Access Point cihazların birbiri ile iletişim kurabilmeleri uplink özelliği sayesinde sağlanmaktadır. Unifi  Ac …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir