Ana Sayfa / Unifi Ürünleri / UniFi – Minimum RSSI’yi Anlamak ve Uygulamak

UniFi – Minimum RSSI’yi Anlamak ve Uygulamak

UniFi – Understanding and Implementing Minimum RSSI

UniFi – Minimum RSSI’yi Anlamak ve Uygulamak

Genel bakış

Okuyucular Minimum RSSI’nin ne olduğunu ve UniFi Kontrolöründe nasıl yapılandıracağını öğreneceklerdir. Bu makale, radyo frekansını (RF) anlamanın temellerini, RF’nin farklı malzemeler, RSSI derinlemesine veya diğer ağ iletişimi konularında ne kadar iyi yayıldığını tartışmayacaktır.

İçindekiler

  1. Minimum RSSI Nasıl Belirlenir ve Yapılandırılır?
  2. öneriler

Giriş

Minimum RSSI (Alınan Sinyal Gücü Göstergesi) AP’de yapılandırılabilen bir değerdir, böylece AP tarafından görüldüğü gibi güvenilir bir şekilde bağlanabilmesi / kullanabilmesi için, bir kablosuz istasyonun (STA) minimum sinyal seviyesini karşılaması gerekir özel AP. Bu, AP’ye göre yapılandırılmıştır. Herkese uyan tek bir beden yok, bu gerçekten dikkatli bir yapılandırma gerektiriyor.

Bunun temel amacı, STA dolaşımına yardımcı olmak ve STA’ların yanlış AP’ye bağlanmasını önlemeye yardımcı olmaktır; bu, AP’lerin performansını sınırlar ve tüm bağlı STA’ları etkiler (bu AP’de).

Bunun yumuşak bir yaklaşım olduğunu unutmayın. Bu, denetleyici kullanıcı arabiriminde bulunan yeniden bağlanma düğmesine benzer şekilde STA’ya bir kimlik doğrulama paketi göndererek çalışır. Bağlanacak daha iyi bir AP bulmak için STA yükselmiştir. Özellikle aynı menzilde olanıysa, aynı AP’ye geri bağlanabilir. Mevcut haliyle, STA’nın aynı AP’ye tekrar bağlanmasını engellemeyecek (hatta birkaç kez).

Bu, hücre boyutuna yardımcı olmak için kullanılabilir, ancak diğer üreticilerin teklifleri kadar karmaşık veya özellik açısından zengin değildir. AP’yi yapılandırılmış bir aralığın dışındaki yayınlarda sağır yapan, ancak şu anda mevcut olmayan dinamik alıcı hassasiyeti eklemeyi düşünüyoruz. Bu özellik STA’ların istenen aralıkta olmadıklarında yeniden bağlanmasını önler (bazı toleranslar olabilir).

Minimum RSSI Nasıl Belirlenir ve Yapılandırılır?

Minimum RSSI, UniFi Kontrolör Kullanıcı Arayüzünde yapılandırılmıştır. Bununla birlikte, minimum bir RSSI değeri belirlemek için gelişmiş özellikler yapılandırması etkinleştirilmelidir.

UniFi Kontrolörde minimum RSSI’yı etkinleştirmek için aşağıdakileri yapın:

1. Kontrol cihazı web kullanıcı arayüzünün sol alt köşesindeki “Ayarlar” (Dişli Simgesi) kısmına gidin.

2. “Site” ye tıklayın.

3. Gelişmiş özellikleri etkinleştirmek için Hizmetler altında onay kutusunu tıklayın.

4. Değişiklikleri Uygula’yı tıklayın.

5. Şimdi AP’nin özellikler penceresindeki konfigürasyon alanını bulun. Yapılandırma> Radyo sekmesi minimum RSSI’yı ayarlamanıza izin verir. Etkinleştirmek için kutuya bir onay işareti koymanız ve ardından o radyo için istediğiniz minimum RSSI değerini girmeniz gerekir.

Yapılandırılan değer, bağlı olan her STA için göreceğiniz RSSI değeriyle aynıdır. AP başına, radyo başına minimum RSSI ile yapılandırılmıştır. Gerçekte, düzgün bir şekilde kullanmak için granüler kontrol gerekir. Basitçe tüm AP’lerde bir değer belirlemek istenmeyen sorunları doğurabilir.

Bağlı kullanıcı ve konuk STA RSSI’sini görüntülemek için , AP özellikleri penceresindeki Kullanıcılar veya Konuklar sekmelerine gidin . Bu size genel bir genel bakış sunacak ve ardından hangi frekansta (radyo) olduklarını görüntülemek için müşterileri ayrı ayrı seçebilirsiniz. Her STA’nın RSSI’si, AP tarafından görüldüğü gibi, Sinyal sütununda göreceğiniz şeydir .

Daha fazla ayrıntı görüntülemek için istatistiklerini görüntülemek istediğiniz STA’yı ve ardından İstatistikler’i tıklayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda aşağıdaki gibi bir şey göreceksiniz:

 

Yukarıdaki örneklerde, her bir STA’nın bağlı olduğu kanal veya radyo bulunmaktadır. Parantez içinde protokolden bahseder. Ayrıca, müşteri başına TX / RX oranları da görüntülenebilir.

öneriler

Yapılandırma parametreleri -1 ile -94 arasında bir değere izin verir. 0’a ne kadar yakınsa, sinyal kalitesi o kadar yüksek olur ve -94’e yakın ise sinyal kalitesi o kadar düşük olur. Açıkçası, aşağı indikçe (-94’e), daha da kötüleşecek ve bu da bağlı tüm STA’ların performansını etkileyecektir (bu radyo veya AP’de). İdeal olarak, bunu performans kaybını önlemek / STA’nın daha iyi bir AP’ye (mümkünse) dolaşmalarına yardımcı olmak için kullanırsınız.

STA RSSI’yı AP tarafında, mesafeyi, inşaat malzemelerini, nesneleri, parazitleri vb. Etkileyebilecek birçok faktör vardır. Bunun için kullandığını söyleyerek bir basketbol sahası figürü veya aralıkları vermeyi isteriz, ama bu o kadar basit değil. -80dBm’nin standart ev veya ofis yapılandırmaları için bir başlangıç ​​noktası olacağını söylemek güvenlidir, ancak tüm farklılıklar nedeniyle herhangi bir ortam için işe yarayan basit bir ayar yoktur.

Daha önce de belirtildiği gibi bir anket yapmak en iyisidir. Bu bir STA veya belki birkaç STA ile yapılabilir. Her cihazın farklı anten konfigürasyonları, vb. Olacaktır, dolayısıyla başka bir cihazla aynı alanda farklı performans gösterecektir. Bir SSID’ye bağlanmak, bu AP’ye özgü olmasını (bu SSID’deki geçersiz kılma) ve sonra istediğiniz kapsama alanının dış kenarını göz önünde bulunduracağınız yere doğru gezinmek istiyorsunuz. STA RSSI’yi işaretleyin ve birkaç puan daha kazanın. Topladığınız veri miktarı arttıkça, en düşük RSSI değerinin kullanılması için daha iyi bir fikir edinirsiniz.

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UniFi – UniFi Erişim Noktasını Fabrika Varsayılanlarına Sıfırlama

GENEL BAKIŞ Bu makalede, Unifi Resetleme,  bir UniFi Erişim Noktasını  fabrika varsayılanlarına sıfırlamanın farklı yöntemleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir