Ana Sayfa / Genel / UniFi – UAP Durumu Anlamı Tanımları

UniFi – UAP Durumu Anlamı Tanımları

UniFi UAP Durumu Anlamı Tanımları

UniFi – UAP Durumu Anlamı Tanımları

Bu makale, UniFi Cihazları bölümündeki UniFi Network uygulaması tarafından bir UniFi Erişim Noktasına atfedilebilecek farklı durumları açıklamaktadır .

cihaz.durum.png

 

Cihaz durumu Tanım
bağlı UAP, ethernet kablosuyla ağa fiziksel olarak bağlanır. UAP, WLAN istasyonlarına hizmet verebilecek, bağlı durumda. Şu anda, UAP’de yapılandırmada hiçbir güncelleme/değişiklik çalıştırılmıyor.
Bağlı (Kablosuz) UAP, fiziksel olarak kablolu bir AP’ye kablosuz olarak yukarı bağlantılıdır.
Bağlı (100 FDX) UAP, tam çift yönlü modda 100 Mbps’de ağa fiziksel olarak bağlanır. Bu, bir UAP bağlandığında ancak ideal bağlantı hızında olmadığında görünecektir. FDX, Tam Çift Yönlü anlamına gelir. 10/100/1000, HDX veya FDX olarak görünebilir.
Bağlandı (Devre Dışı) UAP, UniFi Network uygulamasında devre dışı bırakıldı. Özellikler > Aygıtı Yönet > Bu Aygıtı Devre Dışı Bırak. Pano durumundan çıkarılacak ve LED’i ve WLAN’ı kapatılacaktır.
Bağlı (Sınırlı) Bu, bir UAP bağlandığında ve UniFi Network uygulamasına erişebildiğinde görünür, ancak yukarı bağlantı bağlantı monitörü için tanımlanan ağ geçidine veya özel IP’ye erişemez. Bu durumda aşağı bağlantı UAP’leri (kablosuz UAP’ler) İzole hale gelecektir.
sağlama UAP bağlı durumda, ancak yapılandırmaya güncellemeler/değişiklikler uyguluyor ve kısa süre sonra yeniden başlatılacak (geçici olarak WLAN istasyonlarının bağlantısını kesecek) ve tekrar çevrimiçi olacak.
Yeniden başlatma Eylemler sütununda Yeniden Başlat düğmesine tıkladıktan sonra cihaz yeniden başlatılacaktır.
evlat edinmek Cihaz normal olarak benimsiyor.
Evlat Edinme Bekliyor UAP, UniFi Network uygulaması tarafından algılandı, ancak henüz benimsenmedi. Bunu yapmak için Kabul Et düğmesine tıklayın.
Benimseme Beklemede (Güncelleme Gerekli) UniFi Network uygulaması için çok eski bellenime sahip cihazlar, benimsemeye çalışırken bunu görecektir. Güncelle’yi tıklatmak , Aygıtı en son kararlı üretici yazılımı sürümüne yükseltecek ve Aygıtı uygulamaya uyarlayacaktır.
kalp atışı cevapsız UniFi Network uygulaması, dinamik olarak programlanan aralıkta bir yanıt almadı. Bu, “Bağlantı Kesildi”den önce, genellikle aralığı kaçırdıktan yaklaşık 30-45 saniye sonra görünür. Bu durum, bir şeyler ters gittiğinde bir süre sonra durum bağlı olarak değişmezse, genellikle kablosuz bir yukarı bağlantı yapılandırılırken görülür. Kablosuz yukarı bağlantı talimatları için bu makaleye bakın .
Bağlantı kesildi Kabul edilen UAP şu anda bağlantısız durumda, yani UniFi Network uygulamasının erişim noktasıyla bağlantısı yok (kabloları, ağ ayarlarını ve topolojideki değişiklikleri kontrol edin).
Yalıtılmış Kabul edilen UAP, ağ geçidine ulaşamıyor ve “kablosuz yukarı bağlantı” kurmak için zaten UniFi Network uygulaması tarafından yönetilen yakındaki bir kablolu UAP’yi bekliyor. Kablosuz yukarı bağlantı talimatları için bu makaleye bakın .
Diğer tarafından yönetiliyor Bir UAP, UniFi Network uygulamasıyla aynı ağda bulunur, ancak zaten başka bir UniFi Network uygulamasına bağlıdır. Kullanıcı adının/parolanın UAP’ye sağlanması, UAP’nin mevcut Ağ uygulamasından bağlantısını kaldıracak ve mevcut uygulamada benimsemeye başlayacaktır. Şu makaleye bakın: UniFi – “Başkaları Tarafından Yönetilen” Bir Aygıtın Gelişmiş Kabulü .
Yükseltme UAP yükseltiliyor ve bağlantısı kesilmemelidir. Buna AP’nin LED’inin yanıp sönmesi eşlik etmelidir. ( Bu makalede farklı LED kombinasyonlarının ne anlama geldiğini görün ).
RF Tarama Bir RF Taraması yapılırken görünür.

İlgili Makaleler

UniFi – UniFi Cihazlar için LED Renk Modelleri

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ağ İletişimine Giriş – Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP)

Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Ağ İletişimine Giriş – Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) DHCP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir