Ana Sayfa / Genel / UniFi Controller Şifresi Bulma

UniFi Controller Şifresi Bulma

UniFi Controller Şifresi Bulma Çözümü

Ubiquiti Networks markasının UniFi ailesinde bulunan access point, switch gibi network ürünlerinin yönetmek için controller programı bulunuyor. UniFi controller arayüzünü diğer modem veya access pointler gibi bir arayüzü bulunmuyor. Unifi controller programını indirmeniz gerekir. Aksi taktirde Unifi cihazlarınıza erişim sağlayamazsınız. Unifi Controller programını buradan indirebilirsiniz.

Controller programını tek bir  yerden yönetebilirsiniz ve birden fazla wifi adı (SSID) verebilirsiniz. Bilgisayarınıza Unifi controller programını ilk kurulum da belirlediğiniz mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Java alt tabanlı olması da avantaj olabilir. Unifi controller şifresini kurulum esnasında belirliyoruz. Ve çoğu zaman belirlediğimiz şifreyi unutabiliyoruz. Şifreyi kurtarmak için bir çok çözüm yoluna başvuruyoruz. Ubiquiti UniFi Access Point unuttuğumuz web arayüz şifresini nasıl öğreneceğimizi elimden geldiğince size anlatmaya çalışacağım.

Unifi Controller arayüz şifresi unuttuğunuzda şifreyi nasıl bulabiliriz?  İşte birkaç adımda şifreyi bulabileceğiniz yöntemler;

→   Bilgisayarınıza Unifi controller programını açtığınızda giriş ekranından şifremi unuttum linkime tıklayıp mail adresinize bir şifre yenileme e postası gelmektedir. Buradan yeni bir şifre belirleyip programa giriş yapabilirsiniz.

Not: Bazı durumlarda E-posta adresinize UniFi Controller şifre yenileme maili gelmeyebilir.

→  Bir diğer şifre kurtarma işlemi de unifi cihazınızı resetlemektir. Bu durum cihazınızın tüm ayarlarını sıfırlar. Ve tekrardan kurulum yapmanız gerekir.

Eğer kurulum nasıl yapıldığını bilemiyorsanız buradaki unifi kurulum yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UniFi Access Point Cihazının Kabulü Nasıl Yapılır?

UniFi Access Point Cihaz Benimseme UniFi Access Pointler UniFi Controller içerisinde cihazların kurulumunu gerçekleştirebilirler.  UniFi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir