Ana Sayfa / Genel / UniFi – Desteklenen PoE Protokolleri

UniFi – Desteklenen PoE Protokolleri

UniFi – Desteklenen PoE Protokolleri

Bu makalede, her UniFi Switch hangi PoE çıkışının sağladığı ve UniFi access point, Cloud Key, Kameralar ve IP üzerinden ses telefonları için hangi girişin gerekli olduğu hakkında tablolar sunulmaktadır. UniFi cihazlarınıza güç sağlamak için doğru referansları bulmak ve doğru anahtarı bulmak için tabloyu inceleyiniz.

Büyük PoE dağıtımlarıyla ilgili zorluklardan biri, UniFi erişim noktalarınıza nasıl güç sağlayacağınızı bulmaktır. Birçok erişim noktanız olduğunda, AC PoE enjektörleri kullanan cihazlara güç vermek daha az uygulanabilir hale gelir. PoE özellikli olmayan anahtarlarla, yalnızca veri iletilirken anahtardan ethernet alarak ve bağlantı üzerinden ethernet üzerinden güç ekleyerek bireysel PoE enjektörleri koleksiyonu olarak çalışan bir Midspan cihazı ekleyebilirsiniz. Böyle bir ekipman, rafınızda ek alan kaplarken, aynı zamanda çok paraya mal olur.

Bu tür dağıtımlara yardımcı olmak için, UniFi Anahtarları 8, 16, 24 ve 48 arasında değişen sayıda bağlantı noktasına sahip birkaç farklı modelde gelir. UniFi anahtarları, UniFi Erişim Noktaları (UAP’ler) veya UniFi Güvenlik Ağ Geçitleri (USG’ler) ile birlikte kullanıldığında size daha fazla işlevsellik sağlar ve tek başına midspan cihazının miktarı altında maliyetlidir.

UniFi Anahtarları: Desteklenen PoE Çıkış Yöntemleri

UniFi Switch’ler, UniFi Ağ Denetleyicisi aracılığıyla anahtar işlevselliğini Ubiquiti cihazı / ağ yönetimi ile entegre ederken, diğerlerinin yanı sıra güç erişim noktalarına, Bulut Anahtarlarına, kameralara PoE çıkışı sağlar. Farklı anahtarlar farklı çıkış yöntemleri sağlar, bu nedenle UniFi anahtarlarının hangi güç yöntemini desteklediğini öğrenmek ve farklı cihazlara güç vermek için gereken güç yöntemiyle karşılaştırmak önemlidir: UAP’ler, UCK’ler, UVC’ler ve UVP’ler.

Her anahtarın PoE üzerinden birden fazla UniFi cihazına güç verirken dikkate alınması gereken maksimum güç tüketimine sahip olduğunu unutmamak önemlidir. Örneğin, bir US-16- 150W  , 16 portu olmasına rağmen 150W maksimum güç tüketimine sahiptir – sadece 8 portlu ABD-8- 150W  ile aynı . UAP-HD maksimum 17W güç tüketimine sahiptir. Bu nedenle, bir US-16-150W’de 16 UAP-HD’ye güç veriyorsanız, watt değerinin, anahtarın belirli koşullarda sağlayabildiğinden daha fazlasını aşma olasılığı vardır.

model Pasif 24V 802.3af 802.3at 802.3bt
USW-8 *

(48v pasif)

USW-8-60W *

(4 bağlantı noktası)

USW-8-150W
USW-16-150W
USW-24-250W
USW-24-500W
USW-48-500W
USW-48-750W
USW-XG-6POE
USW-Industrial    
USW-Flex  

 

US-8’in bir PoE geçidi portu vardır, böylece bir cihaza güç verebilir. US-8-60W’da dört PoE bağlantı noktası vardır. Hem US-8 hem de US-8-60 Port başına 12W maksimum çıkışı (802.3af) desteklerken, geri kalanı port başına 25W çıkışı (802.3at) destekleyecektir.

 

UniFi Access Point: Giriş Gücü Yöntemleri

model Pasif 24V 802.3af 802.3at 802.3bt
UniFi AC-PRO
UniFi AC-LR (A modu)
UniFi  AC-LITE

  (A modu)

UniFi AC-IW *
UniFi AC-IW-PRO * *
UAP EDU
UniFi AC Mesh (Yalnızca A Modu)
UniFi AC Mesh PRO
UniFi nanoHD
UAP-IW-HD
UAP-HD **
UniFi SHD **
UniFi  XG
UWB-XG

 

model Pasif 24V 802.3af 802.3at 802.3bt
UC-CK
UCK G2-PLUS
UCK-G2

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ağ İletişimine Giriş – Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP)

Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Ağ İletişimine Giriş – Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) DHCP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir