Ana Sayfa / Genel / Ubnt Unifi Controller Nedir?

Ubnt Unifi Controller Nedir?

Ubnt UniFi Controller Nedir?

Bu makalede  Unifi Controller Nedir sorusuna değineceğim. UniFi Controller, Ubiquiti’nin kablosuz ağ yönetimi yazılımı çözümüdür. Diğer Wifi Aktarım cihazları gibi adres çubuğuna cihazın IP adresini yazmanıza gerek duymadan Controller programını yükleyip cihazlarınıza erişim sağlayıp kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, UniFi ürün ailesine dahil olan tüm cihazları tek bir yazılımdan yönetim ve takip imkanı sağlarken. bu özellikler için herhangi bir lisanslama ve barındırma bedeli talep etmemektedir.

Bir web tarayıcısı ( Google Chorme , Mozilla vb. ) kullanarak birden fazla kablosuz ağı yönetmenizi sağlar. UBNT UniFi Controller yazılımı ile yerel ağınızda bulunan tüm cihazlarınızı tek bir ekranda yönetebilmenizin yanı sıra dünyanın herhangi bir yerindeki cihazlarınızı da merkezinize bağlayıp yönetebilirsiniz. Yönettiğiniz cihazları bulundukları konuma veya hizmet şekline göre gruplandırabilir. Entegrasyonu sayesinde gerçek zamanlı kapsama alanı haritanızı çıkarabilir.

4 Adet SSID Oluşturma

Ubnt UniFi ailesi 4 adet sanal yayın (SSID ) oluşturma imkanı sunmakta. Oluşturulan bu yayınların VLAN desteği sayesinde tek bir cihaz üzerinden 4 farklı ağ yayını yapabilir.  veya güvenlik duvarı , VLAN gibi yapılandırmalar ile uğraşmadan oluşturulan sanal kablosuz yayınları misafir ağı olarak ayarlayabilirsiniz. Oluşturulan bu misafir ağının mevcut yerel ağınıza ve aynı misafir ağını kullanan diğer cihazların arasındaki erişimi kısıtlayabilir ve bant genişliği sınırlaması uygulayabilirsiniz.

unifi ac ap cloud key sorunu

UniFi Cloud Key Nedir?

Ubnt UniFi Cloud Key temelde kompakt bir bilgisayar ve Unifi Controller yazılımıdır. 4 çekirdekli ARM işlemci, 1 GB RAM ve UniFi Controller yazılımının son versiyonundan oluşan Unifi Cloud Key. ayrıca dahili Hibrid Bulut teknolojisi ile gelmektedir.  Yazılımınız için kullandığınız sunucunuzun veya kontrol yazılımının yüklü olduğu bilgisayarınızın yerini alan Unifi Cloud Key, neredeyse hiç bir fiziksel alan işgalinde bulunmaz ve oldukça düşük enerji tüketimine sahiptir.

UniFi Cloud Key

Elverişli ve yönetimi kolay bir kullanım imkanı sağlamak için tasarlanan UniFi Controller yazılımı sistem yöneticilerine anlaşılır. Sezgisel bir web tabanlı grafiksel arayüz sunmaktadır. Her yeni kurulum yaptığınız lokasyona konumlandırdığınız Cloud Key sistem yöneticilerine her zaman aktif olarak çalışan, yerel ağınıza özel ve güvenli bir Unifi Bulut hizmeti sunmaktadır.

Bu bulut hizmeti üzerinden SSO protokolü sayesinde tek bir ekrandan tüm lokasyonlarınızı listeleyip ayrı ayrı olacak şekilde ulaşabilirsiniz.  Ayrıca Unifi Cloud Key bulunduğu yerel ağ altyapısına özel, diğer lokasyonlardan ve Hibrid bulut altyapısından bağımsız yönetim imkanı da sağlamakta.

 

UniFi Controller İndir

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ağ İletişimine Giriş – Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP)

Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Ağ İletişimine Giriş – Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) DHCP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir