Ana Sayfa / Ubnt Networks / Ubiquiti (UBNT) Unifi Access Point Kurulumu

Ubiquiti (UBNT) Unifi Access Point Kurulumu

UBNT NETWORKS

Ubnt Unifi Access Point Kurulumu  nasıl gerçekleştirilir kısaca yazımız da bahsedeceğim. Öncelikle kuruluma başlamadan önce tüm kabloların UBNT Unifi Access Pointinizde  kablo ile aynı ağda olması lazım. Eğer kablo bağlantısı nasıl kurulacak bilmiyorsanız kısaca değinelim ,

Ubnt Unifi AP kutusunda bir güç kablosu , birde adaptör olacaktır , adaptörün üstüne bakacak olursak POE ve LAN çıkışları bulunmakta , LAN yazan kısma ana internet hattımızı bağlıyoruz , POE yazan kısma ise adaptör üzerinden AP’e bağlantı kuruyoruz , 1 dk bekledikten sonra Unifi AP üzerinde beyaz bir ışık yanacaktır. Şimdi ise kuruluma geçebiliriz.

Öncelikle bu Ubnt Unifi Access Point’in normaller gibi modem arayüzü yok , internet üzerinden indirdiğimiz program ile kontrollerini sağlıyoruz. Unifi Access Point Kurulumuna geçmeden önce Unifi Controller’ı indirmek için buradan indirebilirsiniz. Hangi işletim sistemini kullanıyorsanız  onu seçip yeni sürümü indirebilirsiniz. Programı indirdikten sonra çalışması için JAVA gerekli , yoksa internet üzerinden indirebilirsiniz.

Unifi Access Point Kurulumu

Unifi Controller Programını kurduktan sonra giriş yapıyoruz. Bir ekran karşılıyor bizi bu ekran da biraz bekledikten sonra bir seçenek aktif olacak , ona tıklayarak google chrome sayfası açılacaktır ( güvenli olmayan sayfa olarak açılacaktır. ona onay vererek açabilirsiniz. )

Daha sonra google chrome sayfasını geçtikten sonra hızlı kurulum ekranı bizi karşılıyor. Buradan kendinize göre kullanıcı adı ( SSID ) ve şifre belirliyorsunuz kullanıcı adı ve şifrenizi bir yere kaydetmeyi unutmayın.

En son hızlı kurulum bittikten sonra admin girişi ekranı geliyor , buradan belirlediğiniz şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapınız.

Eğer ağınızda Unifi Access Point taktığınız zaman Devices ekranına aygıtımız geliyor. Eğer bağlı olduğu halde gelmiyorsa antivirüs programınızı kapatıp tekrar deneyin , Gelen aygıtımız ilk olarak kapalı olarak geliyor bizim onu Active etmemiz gerek.

Unifi Controller İndir!

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UniFi – UniFi Erişim Noktasını Fabrika Varsayılanlarına Sıfırlama

GENEL BAKIŞ Bu makalede, Unifi Resetleme,  bir UniFi Erişim Noktasını  fabrika varsayılanlarına sıfırlamanın farklı yöntemleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir