Ana Sayfa / Genel / UniFi Network – Debian veya Ubuntu’da APT ile Nasıl Kurulur ve Güncellenir

UniFi Network – Debian veya Ubuntu’da APT ile Nasıl Kurulur ve Güncellenir

UniFi Network – Debian veya Ubuntu’da APT ile Nasıl Kurulur ve Güncellenir

Gereksinimler

UniFi Network uygulamasını APT aracılığıyla güncellemek için, Linux metin düzenleyicileri ile mevcut bir resource.lis t dosyasında kaynak dosyaları oluşturmak veya satırları düzenlemek gerekir: vi veya nano . Depo yapısı kalıcı olmalıdır, ancak herhangi bir değişiklik varsa, bunlar Topluluğun Yayın bölümünde bulunan UniFi Network yazılım sürümü yayın gönderilerinde belirtilecektir .

UniFi Ağ uygulamasını yükseltmeden önce, UniFi Ağ Veritabanını yedeklediğinizden emin olun. Kullanıcının sudo izinlerine sahip olduğundan emin olmanız gerekir . Sudo listesine kullanıcı ekleme hakkında daha fazla bilgi için bu Debian makalesine bakın.

UniFi Network APT Adımları

1. Aşağıdaki komutla başlamadan önce gerekli paketleri kurun:

sudo apt-get güncelleme && sudo apt-get install ca-sertifikaları apt-transport-https

2. Yeni bir kaynak listesi eklemek için aşağıdaki komutu kullanın:

yankı 'deb https://www.ui.com/downloads/unifi/debian kararlı ubiquiti' | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/100-ubnt-unifi.list

3. GPG Anahtarlarını ekleyin. GPG Anahtarlarını eklemek için aşağıda açıklanan iki yöntemden birini kullanın ( Yöntem A önerilir ). sudoAşağıdaki komutları kullanırken, sahip olduğunuz ve wgetyüklediğiniz varsayılır , hakkında daha fazla bilgiyi burada ve buradasudo bulabilirsiniz .wget

Kullanıcı İpucu: Ubuntu 18.04 için, 4. adımda UniFi’yi yüklemeden önce aşağıdaki komutları çalıştırın.

wget -qO - https://www.mongodb.org/static/pgp/server-3.4.asc | sudo apt-key add - 
echo "deb https://repo.mongodb.org/apt/ubuntu xenial/mongodb-org/3.4 multiverse" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/mongodb-org-3.4.list 
sudo apt-get güncellemesi

Bu Topluluk gönderisinde , Topluluğun Ubuntu 16.04 ve 18.04’te UniFi Network uygulamasını yüklemek için kullandığı komut dosyalarının bir örneğine bakın .

(Yöntem A) Aşağıdaki güvenilir anahtarı şuraya yükleyin: /etc/apt/trusted.gpg.d

sudo wget -O /etc/apt/trusted.gpg.d/unifi-repo.gpg https://dl.ui.com/unifi/unifi-repo.gpg

(Yöntem B) apt-key kullanma.

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv 06E85760C0A52C50

4. UniFi Network uygulamasını kurun ve yükseltin.

Not: Bazı Dağıtımlarda, bu adım sırasında uyumsuz bir Java sürümünün yüklenmesi mümkündür. Ubuntu’nun Java 11’i otomatik olarak yüklemesini kısıtlamak için bu adıma geçmeden önce aşağıdaki komutu çalıştırmanızı öneririz. Bunu daha sonra geri almak isterseniz, “tut”u “tut” ile değiştirin.

sudo apt-mark hold openjdk-11-*

UniFi Network uygulamasını aşağıdaki komutla kurun ve yükseltin:

sudo apt-get güncelleme && sudo apt-get install unifi -y

5.   Sahip olduğunuz Linux dağıtımına bağlı olarak bu adım gerekli olmayabilir. Dağıtımınız MongoDB ile gelmiyorsa ve onların deposunda mevcut değilse, lütfen MongoDB kurulum kılavuzuna bakın. Ubuntu için en son kurulum kılavuzunu burada ve Debian’ı burada bulabilirsiniz . En azından MongoDB 2.6.10’u öneriyoruz. Bazı kullanıcılar da MongoDB 3’ü başarıyla kullanmak için arka ucu değiştirdi.

6.  UniFi Network uygulamasına artık bilgisayarın yapılandırılmış yerel veya genel IP adresinden, bu IP adresini tarayıcının gezinme çubuğuna yazılarak erişilebilir olmalıdır (Chrome önerilir). Başlatılmıyorsa, aşağıdaki komutu kullanın: . sudo service unifi start

Diğer yardımcı komutlar şunlardır:

 • UniFi hizmetini durdurmak için: sudo service unifi stop
 • UniFi hizmetini yeniden başlatmak için: sudo service unifi restart
 • UniFi hizmetinin durumunu görmek için: sudo service unifi status
uyarı_25x25.png  Kararlı sürümde kalmanızı şiddetle öneririz, ancak aksini yapmak isteyen kullanıcılar için, genişletmek ve olası süit adlarının yanı sıra içindeki tablodaki kod adlarını görmek için burayı tıklayın.

Günlük Dosyaları Konumu

Günlük dosyaları, gerçekleştirebileceğiniz herhangi bir sorun giderme için gerekli olacaktır. Onları burada bulun:

 • /usr/lib/unifi/logs/server.log
 • /usr/lib/unifi/logs/mongod.log

Uygulamanız Unix/Linux tabanlı bir sistemde çalışıyorsa, bu günlük dosyalarına erişmek için süper kullanıcı (sudo) ayrıcalıklarına ihtiyacınız olacaktır.

Kullanıcı Notları ve İpuçları

Bu notlar, kullanıcı işbirliği sayesinde eklenmiştir. Genişletmek için tıklayın.

 • Bu Topluluk gönderisi , Ubuntu 18.04 ve 16.04 ve Debian 8/9’da UniFi Network yazılımı kurulumu için bazı komut dosyalarını paylaşmaktadır.
 • Bir VM veya başsız bir sunucuya kurulum yapıyorsanız, entropi sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu, hizmetin yavaş başlatılmasından/yeniden başlatılmasından hizmet hatasının tamamlanmasına kadar herhangi bir şey olabilir. Düzeltme yüklemektir haveged. Bu, konuyla ilgili bir eğitim için harici bir bağlantıdır .
 • UniFi Network 5.6.x sürümünden beri, UniFi hizmeti kök olarak çalışmaz. Bu, ayrıcalıklı bağlantı noktalarına (<1024) bağlanamayacağınız anlamına gelir. Bu bağlantı noktalarını kullanmaya çalışırsanız uygulama başlatılamayacak.
 • Aşağıdakiler, APT 1.5 ve sonraki sürümlerini etkiler (Ubuntu 17.10 ve Debian Sid veya daha yenisi). apt-secure kılavuz sayfasının yeni bir sürümünde şunlar belirtildi: ” Sürüm 1.5’ten bu yana, depoyla ilgili Yayın dosyasında yer alan bilgilerdeki değişiklikler, APT bu depodaki güncellemeleri uygulamaya devam etmeden önce onaylanmalıdır”, yani şu anlama gelir: bir sonraki ana sürüm (örneğin 5.5.x ila 5.6.x) apt-get updatebir hataya neden olur.
  • Bunu düzeltmek için komutu şu şekilde çalıştırın: apt-get update --allow-releaseinfo-change
  • Diğer seçeneklerle birlikte komutun anlaşılmadığını belirten bir hata alırsanız , kullanıcılar şu iki komutu vermenin sorunu çözdüğünü bildirmiştir: sorun  apt cleanve enter’a basın, ardından  apt-get update ve enter’a basın.
 • UniFi Network uygulaması, Debian ve Ubuntu’ya yüklendiğinde, Hizmet olarak çalıştırıldığından bir GUI’ye sahip olmayacaktır. UniFi Network uygulamasını başlatmak, durdurmak ve yeniden başlatmak için lütfen service komutunu kullanın.
 • DNS sunucunuzda aşağıdaki hatayı görürseniz, bir kullanıcı, sistemi ISP’sini değil, DNS sunucusu olarak 8.8.8.8’i kullanmaya zorlayarak bunu çözdüğünü bildirir.
 • Şu anda Ubiquiti arm64’ü desteklemiyor, bu nedenle repo aracılığıyla mevcut değil. Bunun için bir indirme ve manuel kurulum gerekli olacaktır.
 • GPG Anahtarlarını Ekle bölümünde B  yöntemi:  Kaynak: Dış Bağlantı . Kısıtlayıcı güvenlik duvarlarının arkasındaki kullanıcılar için aşağıdaki komut, GPG anahtarını içe aktarmalarına olanak tanır:

  apt-key adv --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80 --recv 06E85760C0A52C50

 • Java 8 bağımlılığı nedeniyle, UniFi Network 5.7.X kullanılırken bazı ek adımlar gerekebilir. Ayrıntılar için bu Topluluk gönderisine  bakın.
 • Komut  apt-get,  apt Ubuntu’da 16.04’ten daha eskidir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ağ İletişimine Giriş – Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP)

Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Ağ İletişimine Giriş – Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) DHCP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir