Ana Sayfa / AirFiber / Airfiber Nedir?

Airfiber Nedir?

Airfiber Nedir? Ve Nerelerde Kullanılır?

Airfiber Nedir sorusunu kısaca yanıtlamak gerekirse; Bireylerin ya da kurumların internet bağlantısına ihtiyacı mutlaka olmuştur. Dial-Up modemler ile başlamış olan internet bağlantı hizmetleri daha sonra teknolojik gelişmeler ile farklı şekillerde sunulmaya başlanmıştır.

AirFiber 24 Kurulumu

Zamanın zorunlu ihtiyaçlarından biri olarak internet bağlantısı olmayan bir iş yeri ya da ev kalmadı da diyebiliriz. Son yıllara bakıldığında kablolu olarak sunulan internet hizmetinin son noktası olan fiber internet bağlantısı büyük bir ilgi görmektedir. Alt yapının yetersiz olduğu alanlarda bu hizmetin kullanılabilir olması için de farklı çözümler sunan firmalar ortaya çıkmıştır. Bu hizmete Airfiber internet bağlantı hizmeti diyebiliriz. Airfiber Nedir sorusuna ve internet bağlantısını daha detaylı olarak sizlere açıklayalım.

 

Airfiber Nedir

Airfiber Nedir?

Airfiber adında da anlaşılacağı üzere fiber internetinkablosuz olarak sunulması anlamına gelmektedir. Kablolu fiber internet bağlantısı alt yapısının olmadığı yerleşim alanlarında internet erişimi için çözüm olan bu hizmet, fiber internet bağlantısını kablosuz olarak kullanmanızı sağlamaktadır.

Peki bu nasıl oluyor? İnternet bağlantısı lisansı almış olan firmalar, satın almış oldukları fiber internet bağlantısını sizlere pazarlamaktadır. Bir ya da birçok dağıtım merkezleri üzerinden baz istasyonu mantığı ile müşterilerin alıcılarına dağıtarak internet bağlantısı kullanımı sağlamaktadır. Tamamen yasal olan bu hizmet, kullanıcıların talepleri doğrultusunda verilmektedir.

Airfiber internet kullanmak isteyen bireysel ya da kurumsal kullanıcılar, dağıtım hakkına sahip olan firmalara başvuruda bulunabilir. Bağlantının sağlanabilmesi için ihtiyacınız olan bağlantı hızını tercih etmeniz gerekmektedir. Bağlantı hızlarına göre aylık olarak ödemeniz gereken tutar farklılık gösterecektir.

Airfiber kullanabilmeniz için gerekli olan donanıma ihtiyacınız olacak ve bu donanımları satın almanız gerekmektedir. İlk kurulum ödemesi sonrasında evinizde ya da iş yerinizde bir alıcı ve bir adet modem kurulumu yapılmaktadır.

Merkez vericileri görmesi için, alıcınızı binanın en yüksek noktası olan çatıya, vericiye dönük olacak şekilde monte ederek, bir kablo ile bina içerisinde merkezi bir alana modem kurulumu yapılmaktadır. Kullanıcı bilgileri ile bağlantı sağlanıp, son kontrol işlemi yapılarak internet bağlantınız sağlanıp teslim edilir.

AirFiber İnternet Nerelerde Kullanılır?

Airfiber internet genellikle internet alt yapısının bulunmadığı kırsal kesimlerde interneti fiber hızda 10+ km ve 100+ km’ye kadar fiber hızda taşıyabilir. İşletmeler, fabrikalar, Üniversiteler gibi geniş çaplı alanlarda  interneti daha hızlı kullanabilmek için fiber interneti tercih edebilirler.

Ubnt Airfiber Ürünlerini Satın AL

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ubnt Unifi Switch 16XG Özellikler ve Datasheet

UniFi Switch 16XG Özellikleri Kurumsal Ağlar için 10G Toplama Anahtarı Ubiquiti UniFi Switch 16 XG Kurumsal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir