Yazımız da airMAX radyo kurulumunun cihazlarda nasıl yapabileceğinizi anlatmak için ele aldık. Bu yazımızın diğer bir amacı ise kullanıcılar bilgisayarların ilk kurulumunu sağlamak için bir airMAX radyoya doğrudan bağlanabilirliğini gerçekleştirmeniz için yazımızı okumalısınız.

NOTLAR VE GEREKLİLİKLER:
AirMAX İndirmeleri bölümünden indirilebilen, cihazınızın Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzunda daha spesifik ilk kurulum bilgilerini bulun . En iyi ipuçlarını almak ve airMAX’ın özellikleri ve cihazınızı en iyi şekilde nasıl kullanacağınız hakkında bilgi almak için airOS Kullanıcı Kılavuzunu okumanız da şiddetle tavsiye edilir.

Aşağıda sizin için oluşturulmuş adımlar, radyonun fabrika varsayılan  değerlerine ayarlandığını varsaymaktadır. Devam etmeden önce fabrika varsayılanlarını geri yükleyin. Bu, özellikle bir sorunu gideriyorsanız çok önemlidir.

DİKKAT:
Devam etmeden önce, lütfen cihazınızın airMAX M veya airMAX AC olmak üzere en son aygıt yazılımında olduğundan ve  indirilebilen ürünün Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzunu incelediğinizden emin olun .
 • Bir airMAX Cihazına Nasıl Bağlanır (Doğrudan)

 1. Bilgisayarınızı 192.168.1.0/24 alt ağına (alt ağ maskesi 255.255.255.0) ayarlayın. Statik IP’nin nasıl ayarlanacağına ilişkin kesin yöntem, işletim sisteminize ve sürümünüze bağlı olarak değişecektir. Kendi yönteminiz için tam yöntemi çevrimiçi olarak bulabilir  veya örnek olarak Windows 7 veya Mac OS X’te bunun nasıl yapılacağına ilişkin bu öğreticilerden birini kullanabilirsiniz  .
 2. AirMAX radyoyu, güç enjektörü üzerindeki PoE etiketli bağlantı noktasına bağlayın. Ethernet bağlantı noktası otomatik algılamalıdır. Çapraz kablo kullanmanız gerekmez.
 3. Bilgisayarınızın Ethernet bağlantı noktasını aynı güç enjektörünün LAN bağlantı noktasına bağlayın.
 4. Bağlandıktan sonra, web tarayıcınızı başlatın ve radyonun yönetim konsoluna erişmek için “URL” olarak 192.168.1.20’yi girin.
 5. Kullanıcı adı / parola için ubnt / ubnt girin.
 6. Artık radyoyu web UI, airOS aracılığıyla yapılandırmaya başlayabilirsiniz.
DİKKAT:
AirOS M v6.3.2’den itibaren, airMAX M radyoları fabrika varsayılanına sıfırlandığında önce DHCP aracılığıyla bir IP adresi almayı deneyecektir. DHCP aracılığıyla bir IP adresi alınmazsa, telsiz 192.168.1.20’ye geri dönecektir.
 1. AirMAX radyoyu, güç enjektörü üzerindeki PoE etiketli bağlantı noktasına bağlayın. Ethernet bağlantı noktası otomatik algılamalıdır. Çapraz kablo kullanmanız gerekmez.
 2. AirMAX radyoyu ağınıza bağlayın (bilgisayarınız gibi katman 2 ağı olarak)
 3. WifiMAN Desktop’ı kurun  veya atanan radyo MAC adresini ve IP adresini bulmak için DHCP sunucularınızın kiralama tablosunu kontrol edin.
 4. Telsizin yönetim konsoluna erişmek için web tarayıcınızı başlatın ve Adım 3’te elde edilen IP adresini URL olarak girin.
 5. Kullanıcı adı / parola için ubnt / ubnt girin.
 6. Artık radyoyu web UI, airOS aracılığıyla yapılandırmaya başlayabilirsiniz.

Ubiquiti Türkiye Distribüratörü için Buraya Tıklayınız.