Ana Sayfa / Genel / UniFi – Erişim Noktaları Karşılaştırma

UniFi – Erişim Noktaları Karşılaştırma

UniFi Marka – Erişim Noktası Karşılaştırma Tablosu

UniFi Marka Erişim Noktaları Access Pointler için AC cihazları üzerinde, HD cihazları üzerinde, XG  ve Speciality üzerinde bu yazımızın  amaçlarını gerçekleştirmek üzere ayrılmış dört temel karşılaştırma tablosunu yazımızda yer verdik. Kullanım özellikleri farklı oldukları ayrı bir taloda yer verdik belirli durumlar için tasarlanmışlardır.  Ayrı bir tabloda gösterilirler çünkü belirli durumlar için tasarlanmışlardır.

UniFi AC Erişim Noktaları

Yerinde bir controller gerektiren geleneksel kurumsal Wi-Fi sistemlerinden farklı olarak, UniFi Ağ Controller bir Linux, PC veya Mac cihazlarından yararlanılarak  yerinde internet dağıtımını yapan bir yazılımdır. Başka bir şekilde kullanımı ise site dışında özel bir bulutta veya genel bir bulut hizmetinde yararlanılarak oluşturulabilir. UniFi 802.11AC Dual-Radio AP’ler, en teknolojik  Wi-Fi 802.11AC MIMO’ya sahiptir. UniFi Network Controller yazılımısayesinde, öğrenmesi çok kolay kullanıcı ara yüzü ile UAP’lerinizi kurulumunu ve yönlendirmesini rahatlıkla sağlayabilirsiniz. En son sınırsız  özelliklerinden yararlanın: internet aktarımınızın mesafesini sağlayacak  kadar büyük veya küçük kablosuz ağlar oluşturun. Bir cihazla başlayın ve tek bir yönetim sistemi altında çok geniş bir alana internetinizi rahatlıkla kullanımını sağlayabilirsiniz.

UniFi AC AP ailesi, aşağıdaki tabloda gösterilen üç erişim noktasının yanı sıra özel duvar içi modeller ve örgü modellerden oluşur.

UniFi AC Ailesi

UniFi AC AP Veri Sayfası

 UniFi® AP AC LITE
UAP-AC-LITE
 UniFi® AP AC LR
UAP-AC-LR
 UniFi® AP AC PRO
UAP-AC-PRO
Boyutlar ∅160 x 31,45 mm ∅175,7 x 43,2 mm ∅196,7 x 35 mm
Kullanım Örneği Ultra kompakt tasarım. Küçük ofis dağıtımları. Daha uzun menzilli, iç mekan dağıtımları için idealdir. Küçük ofis dağıtımları. Bu üçü arasında en yüksek verimi sunar ve açık havada da kullanılabilir. Orta ölçekli ofis dağıtımları.
Çevre Kapalı Kapalı Kapalı / Açık
2.4 GHz Radyo Hızı 300 Mb / sn 450 Mb / sn 450 Mb / sn
5 GHz Radyo Hızı 867 Mb / sn 867 Mb / sn 1300 Mb / sn
PoE Modu 802.3af / A PoE ve 24V PoE 802.3af / A PoE ve 24V PoE 802.3af PoE / 802.3at PoE +
Güç kaynağı 24V, 0.5A Gigabit PoE Adaptörü 24V, 0.5A Gigabit PoE Adaptörü UniFi Anahtarı (PoE)
Portlar (1) 10/100/1000 Ethernet (1) 10/100/1000 Ethernet (2) 10/100/1000 Ethernet
Wi-Fi İstemci İlişkileri 250+ 250+ 250+
İnternet çekim hızınızın yetersiz kaldığı durumlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz Access Point ailesiyle tanışma vakti geldi. Sizde ev veya iş ortamınız da internet sıkıntısı çekmemeniz için; Ubiquiti ürünleri Türkiye Distribütör’ü için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Hakkında editor

Bu habere de bakabilirisiniz

Ubiquiti – Unifi Uplink Nasıl Yapılandırılır?

Uiquiti Uplink özelliği, Access Point cihazların birbiri ile iletişim kurabilmeleri uplink özelliği sayesinde sağlanmaktadır. Unifi  Ac …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir