Ana Sayfa / Genel / Noktadan Noktaya (PtP) Nedir?

Noktadan Noktaya (PtP) Nedir?

Point To Point Nedir?

Point To Point internet aktarımı türkçe karşılığıyla noktadan noktaya erişim teknolojisi bir işletmenin iki noktası arasında birbirleriyle iletişim kurmasıdır.

PTP ( Point To Point ) kablosuz ağlar üzerinden bir noktadaki verinin başka bir noktaya aktarılması , yada kısmi olarak bir verinin aktarılması amacı ile oluşturulan kablosuz veri aktarımına verilen genel addır.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle PtP veri bağlama katmanıyla, iki noktanın birbiriyle iletişim kurması mümkündür. Bu protokol ile birlikte kullanıcı kontrolü, şifreli iletişim ve veri sıkıştırma yapılabilir. Oldukça fazla alanda kullanılan noktadan noktaya haberleşme protokolünün, telefon iletişimi, radyo iletişim ortamı, fiber optik kablo ortamı ve cep telefonları gibi çeşitli ortamlarda kullanılabilmesi mümkündür. Noktadan noktaya cihaz seçimi için nelere dikkat edilmesi gerektiği yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Noktadan Noktaya Erişim İçin Ürün Önerimi

UBNT LiteBeam M5, 20+KM uzaklığa kadar olan mesafelerde Noktadan noktaya (PtP) uygulamalarda, kullanımı kolaylaştıran yüksek performanslı ve düşük maliyetli bir alternatif sunmaktadır. Ürünün Özellikleri: UBNT LiteBeam M5 CPE AP

UBNT LiteBeam M5, 720 Mhz İşlemci, 64 MB RAM, 5 GHz 1X1 25 dBm radyo kartı 10/100 Ethernet arayüzü ile 20+ KM. uzaklığa kadar Kablosuz ISP firmaları (WISP). Kablosuz MOBESE sistemleri gibi Noktadan noktaya  (PtP) uygulamalarda istasyon (CPE) olarak kullanılabilen ürün , kablosuz ağ altyapı projelerinize performanslı ve bütçe dostu bir çözüm sunmaktadır.

Tescilli UBNT InnerFeed™ teknolojisi, LiteBeam ürün ailesinde Anten ile Radyo kart arasında bağlantı kablolarını ortadan kaldırarak.  Geleneksel bağlantı tiplerinde yaşanan performans kaybını ortadan kaldırmaktadır.

UBNT airMAX ailesinin tüm ürünlerinde dahili olarak sunulan tescilli airView spketrum analiz programı sayesinde kurulum yaptığınız bölgedeki radyo frekansı kullanım durumunu gürültü ve kanal kirliliğini detaylı bir şekilde görüntüler. Üç farklı türde raporlama imkanı sunan arayüz kullanılabilir. frekanslar üzerindeki anlık ve belirli zaman aralıklarındaki yoğunluğu rapor edebilir. ve bu frekans üzerindeki çıkış gücü durumunu anlık olarak sunabilir.

Ubnt Ürünlerini İncelemek İçin Tıklayın.

Hakkında editor

Bu habere de bakabilirisiniz

Ubnt Unifi Controller Nedir?

Ubnt Unifi Controller Nedir? Bu makalede  Unifi Controller Nedir sorusuna değineceğim. UniFi® Controller, Ubiquiti’nin kablosuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir