Ana Sayfa / Airmax / AirOS Yeni sürüm v8.5.4

AirOS Yeni sürüm v8.5.4

AirOS Yeni Sürüm v8.5.4

Yeni Esnek Mod

Airos yeni sürümden önce, airOS hem esnek hem de sabit modlara sahiptir. Kablosuz bağlantının kapasitesinin nasıl tahsis edildiğini; esnek modda olduğu gibi dinamik olarak veya sabit kare modunda olduğu gibi statik olarak. Birincisi ile, uplink verileri için kullanılan ve downlink verileri için kullanılan bağlantının yüzdesi, o zamandaki trafik karışımına bağlı olarak dinamik olarak ayarlanır. Sabit modda, beklediğiniz gibi, bu uydu-yer-uydu hattı bağlantı oranı 75/25 gibi sabittir.

Bu yeni sürümler Yeni Esnek Mod olarak bilinen yeni bir mod ekler. Bunu bulmak için Kablosuz yapılandırmasına gidin ve PtMP AP olarak yapılandırılmış bir airOS cihazında TDD Çerçeveleme için açılır menüyü tıklayın. Aşağıda gösterildiği gibi, mevcut Esnek modun hemen altında Esnek (YENİ) olarak listelenir.airos yeni sürüm

 

Bu yeni mod, sırasıyla airOS v8.5.4 ve v6.1.7 kullandıkları sürece hem airMAX AC hem de airMAX M üzerinde desteklenir. Bu sürümde eski mod- “Esnek (eski)” seçeneği ortadan kalkar, bu nedenle beklemek isteyebilecek ancak hala bu sürümlerdeki diğer yeni özellikleri kullanabilecek mevcut ağlar herhangi bir sorun olmadan bunu yapabilir. Bununla birlikte, yeni moda göre birkaç tane avantajı vardır:

AirOS Yeni Sürüm

ReSE uyumluluğu – AirOS v8.5.1 ve v6.1.6’da, birçok ağın performansını geliştiren ve parazitleri göz ardı etmelerine yardımcı olan bir özellik olan ReSE’yi (Sinyal Alma Alma) piyasaya sürdük. Dahili kullanımı nedeniyle, bu özellik Esnek (eski) modda çalışmadı. Ancak, yeni Esnek mod ile çalışarak, sabit TDD Çerçeveleme kullanmak istemeyen ağlara ReSE’nin tüm önemli avantajlarını getiriyor. ReSE’de daha fazla ayrıntı görmek ve nasıl performans gösterdiğini görmek için airOS’un bu sürümleri için sürüm bloguna göz atın.

Daha iyi performans – ReSE kullanmadan bile, yeni Esnek modun eski olanı iyi bir miktardan daha iyi performans gösterdiği birçok durum gördük. Aşağıda gerçek dünyadaki bağlantılarımızdan birinde yapılan testler, yaklaşık% 35’lik bir iletim performansı artışı elde edildiğini göstermektedir:
Son işimiz – Geçtiğimiz yıl boyunca, sabit çerçeve bağlantı modumuzu geliştirmek için çok zaman harcadık. Yeni Esnek mod aynı temel üzerine kurulmuştur, yani hem işletim sistemi hem de donanım boyunca en modern temel sistemimizi kullanır. Bu, yeni Esnek modun, kullanıcının perspektifinden sadece bir anahtarla sabit çerçeve bağlantıları için ReSE’yi nasıl tanıtabildiğimiz gibi yeni gelecekteki özellikleri desteklemek için sağlam bir temel sağlar.

PtMP ve PTP – Sabit çerçeve modundaki gibi, bağlantının bir ucunu bir PtMP AP olarak yapılandırarak ve yalnızca tek bir İstasyon (veya CPE) bağlayarak yeni Esnek modu kullanan PTP linkleri oluşturabilirsiniz. Bu, esnek TDD çerçeveli yüksek performanslı PTP bağlantıları ve ayrıca ReSE tarafından sağlanan gelişmiş bağlantı sağlamlığının büyük ilavesi anlamına gelir.
Bağlantı Aralığı – Esnek (eski) modda, bağlantı mesafesi 20, 40 ve 80 MHz kanal bant genişliği için yaklaşık 22 km ile sınırlandırılmıştır.

Bununla birlikte, yeni Esnek modda, ağınız, daha fazla esneklik ve tasarım seçeneklerinin kullanılmasını sağlayarak, 75 km’ye kadar İstasyonları destekleyebilir.
Sonuç olarak, yeni Esnek mod, kitinizde WISP olarak başka bir araçtır. Amacımız, ağınız için hangi modu kullanacağınıza karar vermek kadar basit ve yeni Esnek mod ile bir adım daha yaklaştık; Birçok farklı mod arasından seçim yapmak yerine, sabit çerçeveye ve yeni Esnek moda bağlı kalarak, o belirli bağlantıda veya AP’de GPS Sync kullanmanız gerekip gerekmediğini seçin. Bu da bize sorulacak bir soruyu güzelce yönlendiriyor.

Eski modlar kaçıyor mu?

Mevcut Esnek (eski) ve PTP modları yakın bir zamanda yok olmayacak ve bu modların tümünü destekleyen, ilk olarak AirOS v8.5.4 ve v6.1.7 olan birkaç sürüm mevcut olacaktır. Bununla birlikte, gelecekte airMAX’in çalışmasını basitleştirmek için, bu eski modlar eninde sonunda gider. Bunun meydana geldiği sürüm açık bir şekilde işaretlenecek ve değişiklik topluma iletilecektir. Bu sadece airMAX’in kullanımını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla yeni özellik yaratmamızı ve her mod için de bunları oluşturma süresini kısaltmamızı sağlar.

Bugün itibariyle, yeni Esnek modun sabit çerçeve moduyla aynı müşteri numarası sınırına sahip olduğunu unutmayın; 5AC için 60 müşteri ve 2AC için 50 müşteri. Bunu kullanmak için bir airMAX AC AP de gereklidir.

10 MHz’de GPS Senkronizasyonu

GPS Sync ağları için bazı geliştirilmiş esneklik ile bir sonraki özelliğe. Şimdiye kadar airMAX AC, GPS Sync ile 40 ve 20 MHz kanal bant genişliklerini destekledi; ancak özellikle 2,4 GHz ağları için artık GPS Sync’i kullanabilen Rocket 2AC PRISM sayesinde 10 MHz kanal bant genişliği popüler bir seçim olmuştur. AirOS v8.5.4 ve v6.1.7’den itibaren, hem AC hem de karma mod ağları için, GPS Sync aşağıdakiler için yapılandırılmış 10 MHz kanal bant genişliği ile çalışacaktır:

UI Güncellemeleri

Bu sürümlerde de birkaç tane UI güncellemesi yaptık, bu yüzden sadece iki tanesini ele alacağım. Öncelikle, toplum tarafından talep edildiği gibi, Yaz Saati Uygulaması için destek ekledik. Bu özellik, airMAX cihazlarınızın sistem saatlerini yıl boyunca güncel tutmasını sağlar. İkincisi, işleri kolaylaştırmak ve Link, UNMS ve UCRM gibi büyük destekleyici araçlarımızın bazılarını keşfetmeyi ve bunlara erişmeyi kolaylaştırmak için airOS giriş ekranını güncelledik:

Bir diğer güncelleme SSID’nin airOS kontrol panelindeki Bağlantı görünümüne geri dönüşüdür. Bu değişiklik, önceki sürümden vurgulandığı için topluluk geri bildirimlerinizin doğrudan bir sonucudur. Topluluktaki herkese, her bir sürümde seslerini duyuran herkese teşekkürler.

 

Diğer yazılarımız için Tıklayınız…

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ubnt Unifi Switch 16XG Özellikler ve Datasheet

UniFi Switch 16XG Özellikleri Kurumsal Ağlar için 10G Toplama Anahtarı Ubiquiti UniFi Switch 16 XG Kurumsal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir