Bu yazımız  ubiquiti kullanıcıları veya ubiquiti ürünlerini almayı düşünen kullanıcılar için kaleme aldık. Yazımızda Ubiquiti VLAN ların UniFi Network kablosuz ürünleriyle nasıl kullanılacağını anlatabilmek ve karşılaşılan sorunları en aza indirgeyebilmeniz okumanızı öneririm.

UniFi kablosuz cihazını yerel veya etiketsiz VLAN üzerinden benimseyerek başlayın. Bu, devam eden gereklilik olacaktır. Bununla birlikte, L3 yönetimi desteklenir, bu nedenle UniFi Ağ Controller uzaktan kumanda edebilir. Bununla ilgili daha fazlasını  UniFi – Uzaktan UniFi Controller için Cihaz Kabul Yöntemleri  makalesinde görün.

Denetleyici yazılımı 5.8 sürümünden itibaren, erişim noktaları ve anahtarlar etiketli VLAN’lara ayarlanabilir. Cihaz etiketsiz Ubiquiti VLAN üzerinden kabul edildikten sonra, kullanmak için etiketli bir yönetim VLAN’ı tanımlayın. Bu, aygıt Özellikleri penceresinin altında bulunur ( Aygıtlar sayfasından Özellikler Panelini görüntülemek için aygıta tıklayın). Seç  Config’i (dişli simgesi)> Hizmetler> Yönetim VLAN  şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ubiquiti Türkiye Distribüratörü için Buraya Tıklayınız.