Ana Sayfa / Ubnt Networks / UniFi – SMTP Sunucusu Olarak Ücretsiz E-posta Hizmeti Nasıl Kullanılır (Gmail)

UniFi – SMTP Sunucusu Olarak Ücretsiz E-posta Hizmeti Nasıl Kullanılır (Gmail)

UniFi – SMTP Sunucusu Olarak Ücretsiz E-posta Hizmeti Nasıl Kullanılır (Gmail)

Genel bakış

Kullanıcılar, başka bir uygun SMTP sunucusu olmadığında ve UniFi Cloud kullanılmayacaksa, ücretsiz bir Gmail hesabı ve Gmail Basit Posta Aktarım Protokolü (SMTP) Sunucusu kullanarak e-posta gönderecek şekilde UniFi Controller’ı nasıl yapılandıracaklarını öğreneceklerdir. Bu Şifremi Unuttum için gerekli  mi? gönderilecek e-posta adresi.

Notları ve gereksinimleri: Gmail bu çalışma talimatı için kullanılır, ancak diğer posta servis sağlayıcıları SMTP, port ve kullanıcı adı / şifre bilindiği sürece kullanılabilir.

Önemli:  Google, bazı uygulamalardan veya cihazlardan gelen oturum açma girişimlerini engelleyebilir; bu durumda, oturum açma girişiminin engellendiğini belirten ve modern güvenlik standartlarını kullanmayan cihazlardan bahseden bir e-posta alırsınız. Bu sorunu çözmek için bu çalışma talimatını izleyin . Google hesabınızın 2FA doğrulaması etkinse, bunu düzeltmenize izin vermeyeceğini unutmayın.


İçindekiler


  1. Giriş
  2. Adımlar: Gmail’i SMTP Sunucusu Olarak Ayarlama
  3. Test ve Doğrulama

Giriş

UniFi Controller, Forget Password isteklerini yerine getirmek, yöneticileri davet etmek ve cihaz uyarıları iletmek için e-postaya güvenir.

UniFi Cloud Access etkinse , denetleyici otomatik olarak yönetici davetleri göndermek için bulut hizmetlerinden yararlanır (yalnızca). Bu, yönetici davetiyesinde “Bulut Erişimini Etkinleştir” veya “SDN’e Davet Et” seçeneği işaretlendiğinde gerçekleşir. SMTP ayarlarını, denetleyicinin çoğu e-posta iletisini (yerel hesap kurtarma ve e-posta uyarıları) göndermesi ve ayrıca “Bulut Erişimini Etkinleştir” veya “SDN’e Davet Et” seçeneğini seçmeden yönetici davetiyesi göndermesi için yapılandırmanız gerekir.

UniFi Cloud Access etkinleştirilmeyecekse , bir SMTP sunucusunun e-posta teslimini kolaylaştıracak şekilde yapılandırılması önemlidir – özellikle Forgot Password istekleri için, ancak e-posta uyarıları ve yönetici davetleri için de.

Adımlar: Gmail’i SMTP Sunucusu Olarak Ayarlama

1. Adım: Bir Gmail Hesabı Oluşturun

Yeni bir Gmail Hesabı oluşturun veya mevcut olanı kullanın. UniFi Controller tarafından gönderilen e-postaların bu e-posta hesabından geldiğini unutmayın.

Hesap bilgilerinizi (e-posta adresi ve şifre) not alın.

Google Apps Etki Alanı Yöneticisi, SMTP desteğini devre dışı bırakmadığı sürece, bir Google Apps hesabını da kullanabilirsiniz. Google Apps SMTP Desteği hakkında daha fazla bilgi için bkz. Https://support.google.com/a/answer/176600?hl=tr

NOT:  Bu Google destek sayfasında belirtildiği gibi ,  2 Adımlı Doğrulama kullanıyorsanız, denetleyicinin SMTP ayarlarını yapılandırabilmeniz için normal Google şifrenizi kullanmak yerine bir Uygulama şifresi oluşturmanız gerekebilir.

Adım 2: SMTP Sunucusu Desteğini Etkinleştirme

UniFi Controller’da, Ayarlar> Denetleyici> Posta Sunucusu bölümü > SMTP Sunucusu öğesine gidin  ve “Posta sunucusunu etkinleştir” i işaretleyin. UniFi Controller’da konfigürasyon değişiklikleri yaparken Değişiklikleri Uygula’yı tıklamayı unutmayın.

Adım 3: SMTP Ayarlarını Yapılandırma

Posta Sunucusu bölümünü aşağıdaki gibi yapılandırın:

Ana bilgisayar adı: smtp.gmail.com
Bağlantı Noktası: 465 veya 587
SSL’yi etkinleştir: Kontrol edildi
Doğrulamayı etkinleştir: Kontrol Edilen
Kullanıcı Adı: 1. adımdaki Gmail e-posta adresini tam olarak girin (@ gmail.com veya @ alan_adiniz.com dahil)
Şifre: Hesap şifresini girin Adım 1
Gönderen adresini belirtin: İşaretlenmemiş

Test ve Doğrulama

“Test e-postasını gönder” etiketli metin kutusuna erişebildiğiniz geçerli bir e-posta adresi girin ve Gönder’i tıklayın. Tarayıcı ekranının sağ üst köşesinde bir başarı mesajı görmeli ve birkaç dakika içinde e-postanın başarıyla gönderildiğini onaylayan bir test e-postası almalısınız.

NOT:  UniFi Kontrol cihazı test e-postasını gönderirken bir Başarı mesajı gösteriyorsa, ancak test e-postası hedef hesabın Gelen Kutusunda bulunmuyorsa, Tümü, Spam ve Önemsiz klasörlerini kontrol ettiğinizden emin olun.

 

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UniFi – USG: İzinsiz Giriş Önleme / Algılama Sistemini Yapılandırma (IPS / IDS)

İzinsiz Giriş Önleme / Algılama Sistemini Yapılandırma (IPS / IDS) Genel bakış Bu makaleyi okuduktan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir