Ana Sayfa / İndirmeler / UBNT Unifi Security Gateway Teknik Özellikleri ve DataSheet

UBNT Unifi Security Gateway Teknik Özellikleri ve DataSheet

UBNT NETWORKS

Genel Bakış

UBNT UniFi Kurumsal Ürün ailesinin bir parçası olarak tasarlanmış UBNT UniFi Security Gateway Güvenlik duvarları (Firewall), kurumsal ağ güvenlk teknolojilierini sezgisel kullanım anlayışı ön planda tutlarak geliştirilen UniFi Controler yazılımı ile birleştirerek, çoklu cihaz yönetimi ve takibini tüm detayları ile tek bir ortak noktadan kontrol etme imkânı sağlamaktadır.

UBNT UniFi Security Gateway ürün grubunun, orta ölçekli kurumsal ağ ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış UBNT UniFi USG modeli,

VLAN arayüzleri, Static Routes ve OSPF, RIP, BGP gibi yönlendirme protokolleri, Güvenlik Duvarı ilkeleri(Firewall Policies), NAT kuralları, DHCP Servisleri, QoS, IPv6, DPI (Deep Packet Inspection), Ağ yönetimi ve izleme araçları gibi gelişmiş özellikleri hâlihazırda sunmaktadır. UniFi Contoller üzerinden sununlan grafik ara yüz haricinde tecrübeli ağ yöneticileri için SSH veya Telnet üzerinden erişip Linux araçları ve Kabuk komutları ile yönetebilecekleri CLI tabanlı yönetim arayüz alternatifi de bulunmaktadır.

UBNT UniFi USG, 64bit Mimariye sahip çift çekirdekli 500MHz işlemci, 512 MB DDR2 RAM, 2GB NAND Flash belleği, 3 adet Gigabit ethernet portu, 1 adet Konsol bağlantı portu ve UniFi Contoller üzerinden yönetim desteği ile 200 aktif kullanıcıya sahip ağ yapılarının yönetim ihtiyaçlarını başarı ile sağlamaktadır. UBNT UniFi USG, Bu güçlü teknik donanımın avantajları sayesinde 1.000.000pps (Saniye başına 1 Milyon Paket taşıma kapasitesi) ve %99 aktif çalışma(Uptime) performası sağlarken, Debian sistem mimrarisi üzerine kurulmuş işletim sistemi tamamen özelleştirilebilir ve özgür bir altyapı imkânı sunmakta.

Özelleştirme başlığından örnek vermek gerekirse, UBNT UniFi USG üzerine kuracağınız linux platformları için geliştirilen açık kaynaklı reklam engelleme (Ad-Blocking) uygulaması ile ağ üzerinde internete çıkan tüm cihazlarınızda reklamları tamamen engelleyebilirsiniz veya yükleyebileceğiniz TinyProxy, SquidGuard vb. uygulamalar ile yerel ağ üzerindeki filtreleme işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

UBNT UniFi Merkezi Kontrol Arayüzü

Elverişli bir ağ yönetimi için tasarlanan UBNT UniFi Merkezi Kontrol Arayüzü, ağ yöneticilerine UBNT Unifi Switch’lerin yanı sıra UniFi ürün ailesinin diğer üyeleri olan UniFi Kablosuz Cihazları, UniFi VoIP telefonları ve UniFi Router’ları tek bir merkezi yönetim ara yüzünden herhangi bir lisans ücreti talep etmeden yönetme imkânı sağlamaktadır.

Bulut tabanlı kullanım senaryoları için geliştirilen UBNT UniFi Merkezi kontrol yazılımı ile yerel ağınızda veya farklı ağ yapılarındaki tüm UniFi ürünlerini ilgi durumlarına göre gruplandırarak çoklu ağ noktası yönetim ve takip ihtiyaçlarınızı tek bir ekrandan karşılayabilirsiniz.

Ürün Markası: Ubnt Networks
Ürün Modeli: Unifi Security Gateway
Ölçüler: 135 x 135 x 28.3 mm
(5.32 x 5.32 x 1.11″)
Ağırlık: 366 g Montaj Kiti Dahil
Ağ Arabirimi: (1) RJ45 Serial Port
(3) 10/100/1000 Ethernet Ports*
Besleme Türü: Pasif PoE 24V
Güç Kaynağı: 24V, 0.5A Gigabit PoE Adaptör
Wi-Fi Standartları:  802.11a,802.11n,802.11ac,802.11b,802.11g
Çalışma Sıcaklığı: ‑10 ile 70° C (14 ile 158° F)
Maksimum Güç Tüketimi: 7W
Sertifikalar: CE, FCC, IC
Çalışma Nemi: 5 ile 95% Yoğuşmasız
Kullanım Alanı:  İndoor
Montaj Desteği: Duvar/Tavan montaj desteği (Montaj kitleri kutu içeriğinde bulunmaktadır.)

 

 

Datasheet İndir

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ubiquiti Networks Bir Hız Testi Ağı Başlattı

    Ubiquiti, kurumsal ağ ekipmanıyla entegre bir genel test ağı olan Ubiquiti Hız Testini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir