Ana Sayfa / Ubnt Networks / Ubnt Unifi Adoption Failed Sorunu (ubiquiti uap adoption failed)

Ubnt Unifi Adoption Failed Sorunu (ubiquiti uap adoption failed)

 

UBNT NETWORKS

Bu makalede sık karşılaştığımız bir sorun olan Unifi Adoption Failed Sorunu nu detaylıca inceleyip çözüm bulacağız.

Kurumsal ağlarda kullanılan sık karşılaştığımız Ubnt  unifi access point’lerde unifi controller’e adapte olmayan ( Unifi Adoption Failed Sorunu ) access pointlerden bahsedeceğim.

Normalde Ubnt Unifi access point ve controller aynı ağda olursa otomatik olarak adapte olması gerek fakat bazı durumlarda aynı ağda olmanıza antivirüs, güvenlik duvarı gibi seçeneklerin kapatılmasına rağmen adapte olmuyorsa. ( bende hala o bazı nedenleri çözebilmiş değilim  Unifi’lere ssh yapabiliyor olmamız bizi bu durumdan kurtarıyor. ) ssh ile manuel adapte işlemi gerçekleştirebiliriz.

Öncelikle Unifi access point aldığı ip adresini bilmeniz gerekiyor. iplerini öğrenmek için Unifi discovery programını kullanabilirsiniz. Sonrasında aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek adapte işlemi başlatabiliriz. Yardımcı program olarak ben putty kullandım.

Eğer daha önce hiç adapte edilmemişse varsayılan ssh kullanıcı adı ve parolası ubnt, ubnt olarak gelir. Daha önce adapte edilmişse arayüzdeki tanımladığınız kullanıcı adı ve parolası geçerlidir.

Unifi failed

Unifi Adoption Failed Sorunu , SSH ile giriş yaptıktan sonra bizi karşıladığı ekranda help komutunu yazdıktan sonra karşımıza bir kaç parametre çıkıyor. bizim kullanacağımız set-inform komutu ile elle manuel adapte işlemini gerçekleştireceğiz ( burada komutun nasıl kullanılacağı ile detaylı bilgiler mevcut )  unifi controller’in hangi bilgisayara kurulu olduğunu ve ip bilgilerini not aldıktan sonra.

Unifi failed

Unifi failed , Resim de bulunduğu gibi şu komutu uygulayalım. burada Unifi controllerin kurulu olduğu makinenin ip’sini yazıyoruz.

set-inform http://192.168.1.15:8080/inform dediğimizde controllere eklenmiş olarak gelecektir.

Unifi failed

Diğer Yazılarımızı İncelemek İçin Tıklayın…

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Ubnt Unifi Switch 16XG Özellikler ve Datasheet

UNİFİ SWİTCH 16XG ÖZELLİKLER Kurumsal Ağlar için 10G Toplama Anahtarı UniFi Switch 16 XG Kurumsal Sisteminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir