Ana Sayfa / ubnt türkiye / KABLOSUZ İNTERNET DAĞITICI

KABLOSUZ İNTERNET DAĞITICI

KABLOSUZ İNTERNET DAĞITICI

Kablosuz internet dağıtıcı bilinen adı ile (Access point) Türkiye’de erişim noktası anlamlarına gelir. Birden fazla bilgisayarı kablosuz olarak birbirine bağlayabilen ve internet bağlantılarını sağlayan kablosuz internet dağıtıcı cihazlara verilen isimdir. Bu cihazlar farklı amaçlar içinde kullanılır. Access point Hub’a veya kablolu Router’a (modem) takılır ve kablosuz iletişim sinyallerini gönderir.

kablosuz internet dağıtıcı


Bu bilgisayarların ve aygıtların kablolu ağa kablosuz olarak bağlanmasını sağlar. Havaalanında, restoranda veya otelde genel kullanıma açık kablosuz ağ kullanarak nete bağlanabiliyorsak bu kablosuz internet dağıtıcı sayesindedir. Access point sinyalleri güçlendiren ve daha uzak mesafelere ulaştırılmasını sağlayan Repeater görevini de görür.

Kablosuz bağlantı desteği için kullanılacak cihazlar bir Ethernet kablosu ile internet bağlantısının olduğu router’a bağlanır. Bu bağlantının ardından kablosuz ağ ayarları yapılandırılarak internet erişimi kablonun yanı sıra kablosuz olarak da kullanılabilir.

Diğer yazılarımız için Tıklayın.

Ürün satın almak için Tıklayın.

KABLOSUZ İNTERNET DAĞITICI

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UniFi – UniFi Erişim Noktasını Fabrika Varsayılanlarına Sıfırlama

GENEL BAKIŞ Bu makalede, Unifi Resetleme,  bir UniFi Erişim Noktasını  fabrika varsayılanlarına sıfırlamanın farklı yöntemleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir