Ana Sayfa / Forum / Wifi Dağıtıcı Nedir?

Wifi Dağıtıcı Nedir?

Wi-Fi Dağıtıcı Nedir?

 

Evlerimizde kullandığımız modemler bir odadan bir odaya geçerken sinyal kaybı yaşamaktadır. Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz gibi sorular sormaya başlanıp internette araştırma yaparken wifi dağıtıcı ürünü karşınıza çıkmaktadır. Peki “wifi dağıtıcı ürünü nedir? ne işe yarar? evimin yada iş yerimin sinyal gücünü arttırmaya yeterli olur mu?” gibi sorular aklınıza geliyor. İşte bu yazımızda bu gibi sorularınıza yanıt bulacağız.

Wifi dağıtıcı (Access Point) Nedir?

Çok sık rastladığımız access pointler artık hayatımızın içerisinde yer almış bulunmakta. Wifi teknolojisini kullanılarak sinyali aktaran bu cihazlar  iç ortam ve dış ortam ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Wifi dağıtıcı genel adı ile Access point olarak bilinir. Birden çok bilgisayarı mobil akıllı telefonları kısaca internete erişim sağlayan tüm cihazları internete bağlayan cihazların ortak ismine verilen addır. Access point genellikle kablolu ağ  ve kablosuz ağ bağlantıları dağıtmak için kullanılır. Wifi dağıtıcı ‘lar kablolu interneti kablosuz wi-fi internete çevirme özelliğinin yanı sıra sinyal tekrarlayıcı “Repeater” olarak ta kullanılabilir

Access point ev şeması
Wifi dağıtıcı nedir?

 

Wi-Fi Dağıtıcı Ne İşe Yarar?

  Access Pointler de Repeater modu genellikle iç mekanlarda uç noktalara internet erişimi sağlamak amacıyla ya da kablo kirliliği yaşamak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Access Point ler iç mekan ve dış mekan olarak ortam şartlarına özel üretilmektedir. Dış ortam Access Point ler kötü hava koşullarında sinyal sürekliliği sağlamak amacıyla özel çalışma prensibiyle üretilmektedir. İç ortam ürünlerine göre dayanıklılığı üst seviyededir. Access Point modellerini aşağıdaki linklerden inceleyip satın alabilirsiniz.

Wi-Fi Dağıtıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Wifi Dağıtıcı seçerken doğru ürün olduğuna hızına ne kadar menzile sahip olduğuna dikkat ediniz. Aksi taktirde cihaz yeterli gelmeyebilir. Örnek vermek gerekirse bir ev için 15 kullanıcı Tp-link marka access point cihazı yeterli gelebilir. Fakat Şirketler veya oteller için Bu cihazlar yeterli gelmeyip sizi sıkıntıya sokabilir. bunun yerine Ubnt marka UniFi access pointleri tercih edebilirsiniz. Hem 200 kullanıcı sayısına sahip geniş menzilli ve interneti kullanımınıza göre ürün çeşitliliği bulunur.

 

Wifi Dağıtıcı Satın AL!

 

İlgili Yazılarımız İçin Tıklayın.

 

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UniFi – Desteklenen PoE Protokolleri

UniFi – Desteklenen PoE Protokolleri Bu makalede, her UniFi Switch hangi PoE çıkışının sağladığı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir