Ana Sayfa / Genel / Unifi Ap Lr kurulum

Unifi Ap Lr kurulum

UNİFİ AP LR KURULUM

Ubnt Unifi ap lr kurulum yapmak için öncelikle tüm kabloların takılı olması gerekir.  Kablo ile bağlantı nasıl kurulacak bilmiyorsanız kısaca değinelim, Öncellikle kutunun içerisinden aşağıda görmüş olduğunuz  gibi poe adaptör ve yonca kablosu, montaj braketi ve vidası çıkmaktadır.

unifi ap lr kurulum

Unifi ap lr kurulum için kutusundan çıkan güç kablosu ve adaptörün üstüne bakacak olursak POE ve LAN çıkışları bulunmakta , LAN yazan kısma ana internet hattımızı bağlıyoruz , POE yazan kısma ise adaptör üzerinden Unifi APde ki ethernet portuna bağlantı kuruyoruz , 1 dk bekledikten sonra Unifi AP üzerinde beyaz bir ışık yanacaktır. Şimdi Unifi ap lr kurulumuna geçebiliriz.

UniFi Controller Kurulumu

UniFi AP’in normaller gibi modem arayüzü yok,  internet üzerinden indirdiğimiz program ile kontrollerini sağlıyoruz. Hangi işletim sistemini kullanıyorsanız (Windows , Mac, Linux) onu seçip yeni sürümü indirebilirsiniz. İlk olarak Unifi controller yazılımınızı indirmeniz gerekiyor. Buradaki linkten unifi controller programını indirebilirsiniz.

Unifi Controller Programı İndir

 Programı indirdikten sonra çalışması için JAVA gerekli , yoksa internet üzerinden indirebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki gibi giriş ekranı karşınıza çıkmaktadır.

Unifi Controller Giriş Ekranı

Buradaki ekrandan Install butonuna tıklayın. Program yüklendikten sonra Finish butonuna tıklayın. Ardından aşağıdaki giriş ekranı karşınıza çıkacaktır.

Unifi Kurulum Görseli

Programı kurduktan sonra giriş yapıyoruz. bir ekran karşılıyor , bu ekran da biraz bekledikten sonra bir seçenek aktif olacak , ona tıklayarak google chrome sayfası açılacaktır ( güvenli olmayan sayfa olarak açılacaktır , ona onay vererek açabilirsiniz )

Unifi Kurulum Görseli

Daha sonra google chrome sayfasını geçtikten sonra hızlı kurulum ekranı bizi karşılıyor.

Unifi Controller Giriş Bilgilerini Giriniz.

Buradan kendinize göre controller giriş bilgilerinizi, kullanıcı adı ( SSID ) ve şifre belirliyorsunuz kullanıcı adı ve şifrenizi bir yere kaydetmeyi unutmayın. Aksi taktirde cihazınızı resetlemek durumunda kalırsınız.

Unifi Controller Giriş Ekranı

En son hızlı kurulum bittikten sonra admin girişi ekranı geliyor , buradan belirlediğiniz şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapınız.

Eğer ağınızda Ubnt Unifi access point taktığınız zaman Devices ekranına aygıtımız geliyor . Eğer bağlı olduğu halde gelmiyorsa güvenlik duvarınızı kapatıp tekrar deneyin. Gelen aygıtımız ilk olarak kapalı olarak geliyor bizim onu Active etmemiz gerek.

 

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UniFi – USG: İzinsiz Giriş Önleme / Algılama Sistemini Yapılandırma (IPS / IDS)

İzinsiz Giriş Önleme / Algılama Sistemini Yapılandırma (IPS / IDS) Genel bakış Bu makaleyi okuduktan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir