Ana Sayfa / Genel / Unifi Ap Lr kurulum

Unifi Ap Lr kurulum

Unifi Ap Lr kurulum

UNİFİ AP LR KURULUM

Ubnt Unifi Kurulum yapmak için öncelikle tüm kabloların takılı olması gerekir.  Kablo ile bağlantı nasıl kurulacak bilmiyorsanız kısaca değinelim , Unifi ap lr kurulum kutusunda bir güç kablosu , birde adaptör olacaktır , adaptörün üstüne bakacak olursak POE ve LAN çıkışları bulunmakta , LAN yazan kısma ana internet hattımızı bağlıyoruz , POE yazan kısma ise adaptör üzerinden Unifi APe bağlantı kuruyoruz , 1 dk bekledikten sonra Unifi AP üzerinde beyaz bir ışık yanacaktır . Şimdi kuruluma geçebiliriz.

UNİFİ Controller Kurulumu

Öncelikle bu UniFi AP’in normaller gibi modem arayüzü yok , internet üzerinden indirdiğimiz program ile kontrollerini sağlıyoruz. Hangi işletim sistemini kullanıyorsanız (Windows , Mac, Linux) onu seçip yeni sürümü indirebilirsiniz. Programı indirdikten sonra çalışması için JAVA gerekli , yoksa internet üzerinden indirebilirsiniz.

Programı kurduktan sonra giriş yapıyoruz. bir ekran karşılıyor , bu ekran da biraz bekledikten sonra bir seçenek aktif olacak , ona tıklayarak google chrome sayfası açılacaktır ( güvenli olmayan sayfa olarak açılacaktır , ona onay vererek açabilirsiniz )

Daha sonra google chrome sayfasını geçtikten sonra hızlı kurulum ekranı bizi karşılıyor. Buradan kendinize göre kullanıcı adı ( SSID ) ve şifre belirliyorsunuz kullanıcı adı ve şifrenizi bir yere kaydetmeyi unutmayın.

En son hızlı kurulum bittikten sonra admin girişi ekranı geliyor , buradan belirlediğiniz şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapınız.

Eğer ağınızda Ubnt Unifi access point taktığınız zaman Devices ekranına aygıtımız geliyor . Eğer bağlı olduğu halde gelmiyorsa antivirüs programınızı kapatıp tekrar deneyin , Gelen aygıtımız ilk olarak kapalı olarak geliyor bizim onu Active etmemiz gerek.

unifi ap lr kurulum

Ubnt Unifi Ürünleri için Tıklayıınız…

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Noktadan Noktaya (PtP) Nedir?

Point To Point Nedir? Point To Point internet aktarımı türkçe karşılığıyla noktadan noktaya erişim teknolojisi bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir