Ana Sayfa / Unifi Ürünleri / UniFi – Eski Yapılandırmalar İçin En İyi Uygulamalar

UniFi – Eski Yapılandırmalar İçin En İyi Uygulamalar

UniFi – Eski Yapılandırmalar İçin En İyi Uygulamalar

Genel bakış

UniFi – Eski Yapılandırmalar , Bir ağı yönetmek çok fazla iş ve uzmanlık gerektirir ve en uygun sonuçları almak çok fazla dikkat gerektirir. UniFi ekibi bunu mümkün olduğunca kolaylaştırmak için çalıştı. Yine de, ideal performansı sağlamak için belirli ortamlarda UniFi ile bazı yapılandırmalardan kaçınılmalıdır.

Bu makalede, kullanıcı kaçınılması gereken yapılandırmaların bir listesini (özellikle gerekli olmadıkça) ve bunun yerine kullanılacak önerilen yapılandırmayı bulacaktır.

İçindekiler


  1. WPA1, TKIP veya WEP Şifrelemesi
  2. WiFi Çoklu Ortam (WMM) veya 802.11e Devre Dışı

WPA1, TKIP veya WEP Şifrelemesi

Kaçınılması gereken konfigürasyon: WPA1, TKIP veya WEP şifrelemesinin kullanılması 11n oranlarını etkisiz hale getirecek ve böylece performansı 802.11g seviyelerine düşürecektir (yani, UniFi AP’lerin kapasitesinin küçük bir bölümü).

Önerilen Yapılandırma: Sonuç olarak herhangi bir olumsuz performansı önlemek için WPA2 ve CCMP’nin kullanılması önerilir.

WiFi Çoklu Ortam (WMM) veya 802.11e Devre Dışı

UniFi – Eski Yapılandırmalar

Kaçınılması gereken yapılandırma  Bazı cihazlar WiFi Çoklu Ortamını (WMM) veya 802.11e’yi devre dışı bırakmak üzere yapılandırılabilir. Bunu yapmak, 11n oranlarını devre dışı bırakacak ve böylece performansı düşürerek 802.11ac performansını ortadan kaldıracaktır.

Önerilen Yapılandırma:  Bu cihazların WMM / 802.11e’yi en iyi performans için etkinleştirecek şekilde yapılandırılması önerilir.

İLGİLİ MAKALELER

UniFi – USW: Kablolu İstemciler için Erişim Politikalarını (802.1X) Yapılandırma

UniFi – USG: L2TP Uzaktan Erişim VPN’i Yapılandırma

 

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UniFi – UniFi Erişim Noktasını Fabrika Varsayılanlarına Sıfırlama

GENEL BAKIŞ Bu makalede, Unifi Resetleme,  bir UniFi Erişim Noktasını  fabrika varsayılanlarına sıfırlamanın farklı yöntemleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir